کارت اعتباری، مزایای کارت اعتباری اقتصاد نوین چیست؟

کارت اعتباری اقتصاد نوین، از جمله خدماتی است که توسط شرکت پرداخت نوین ارایه می‌شود.

کارت اعتباری، مزایای کارت اعتباری اقتصاد نوین چیست؟

کارت اعتباری (Credit Card) نوعی وام‌های بدون وثیقه است. قعطاً تاکنون به این مورد برخورد کرده‌اید که قصد خرید کالائی را داشته‌اید اما با کمبود نقدینگی مواجه بوده اید. در این موارد اگر شرایط اقتصادی ثابت نباشد و اقتصاد دچار بحران باشد. شما پس از مدتی و بدست آوردن نقدینگی، برای خرید بدون شک می‌بایست قیمت بالاتری را پرداخت کنید. در این شرایط است که کارت اعتباری کارآمدی و ویژگی‌های کاربردی خود را به نمایش می‌گذارد. اما با تعریف نخست از کارت اعتباری شاید این سوال پیش بیاید که آیا وام بدون وثیقه وجود دارد؟ اگر کارت‌های اعتباری وام بدون وثیقه است چگونه می‌توان آن را دریافت کرد؟ کدام بانک‌ها عامل هستند؟ شرایط دریافت کارت اعتباری چیست؟ 
ما در ادامه‌ی این متن پاسخ کامل و جامعی برای سوالات پیرامون کارت اعتباری خواهیم داشت. پس همراه ما باشید. 

کارت اعتباری اقتصاد نوین چیست؟ 

کارت اعتباری اقتصاد نوین یک کیف پول غیر نقدی است که قدرت خریدتان را افزایش می‌دهد. به وسیله‌ی کارت اعتباری اقتصاد نوین می‌توانید تا سقف اعتباری که به شما تعلق گرفته است، خرید داشته باشید. این خرید می‌تواند به صورت یکجا باشد و یا چند باره انجام گیرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارت اعتباری اقتصاد نوین، گستردگی خرید و شبکه‌ی فروشگاهی است. شما با استفاده از کارت اعتباری اقتصاد نوین می‌توانید در تمامی فروشگاه‌های و مراکز خرید، مراکز ارائه خدمات آنلاین و حضوری و … اقدام به خرید کالا و خدمت مورد نظر از تمامی فروشگاه‌های متصل به شبکه‌ی شتاب نمایید. 
تعاریف متعددی از کارت اعتباری وجود دارد اما شاید بهترین و جامع‌ترین آن، زمانی مطرح شود که بخواهیم آن را با کارت بانکی مقایسه کنیم. کارت بانکی حامل پولی است که شما در حساب خود دارید و آن را خرج می‌کنید. اما کارت اعتباری، اعتباری است که شما آن را در لحظه ندارید اما آن را جهت خرید و یا ارائه خدمت خرج می‌کنید. و سپس در آینده نسبت به باز پرداخت آن اقدام خواهید کرد. این تعریف ساده از کارت اعتباری زمانی که در مقابل کارت بانکی قرار می‌گیرد نشان می‌دهد کارت اعتباری می‌تواند در صورت کمبود نقدینگی در یک زمان خاص به شما کمک خواهد کرد. که میزان آن بستگی به اعتباری تخصیصی به شما دارد.

ویژگی‌های اساسی کارت اعتباری گروهی اقتصاد نوین کدام‌ند؟ 

کارت اعتباری گروهی، کارتی است تایید شده توسط بانک برای مشتریان اعتبارسنجی شده. دارنده‌ی کارت اعتباری قادر است تا سقف اعتبار مشخص شده برای کارت خود نسبت به خرید از پذیرنده‌های معین اقدام نماید.

ویژگی‌های اساسی کارت اعتباری گروهی

آنچه در تعاریف در مورد کارت اعتباری وجود دارد شاید افراد با به این نتیجه برساند که کارت اعتباری تفاوت چندانی با وام ندارد. اما کارت اعتباری گروهی اقتصاد نوین، علاوه بر ویژگی‌های عمومی وام، خصوصیات اختصاصی ویژه‌ای دارد که به شرح زیر است:

افزایش قدرت خرید

در این صورت صاحب کارت می‌تواند با اعتبار موجود در کارت خود، اقدام به خرید از کلیه فروشگاه‌های دارای پایانه‌ی فروش نموده و به صورت اقساطی بدهی خود را پرداخت نماید.

سهولت در دریافت

بانک اقتصاد نوین با کم کردن زمان و حذف فرآیندهای طولانی و سخت گیرانه اخذ کارت اعتباری را تسهیل نموده است.

 تنوع در شیوه‌های بازپرداخت اقساط و مدیریت هزینه 

صاحب کارت می‌تواند تعداد و شیوه‌ی بازپرداخت اعتبار تخصیص یافته را در اولین صورت حساب صادر شده انتخاب نماید.

اعتبار مستمر 

اعتبار تخصیصی به کارت اعتباری به میزان مبلغ پرداختی پس از کسر کسورات (آبونمان، کارمزدها) با پرداخت اقساط یا کل بدهی، مجدداً قابل استفاده می‌باشد.

شرایط دریافت کارت اعتباری اقتصاد نوین چیست؟ 

آنچه مشخص است دریافت هر کارتی از بانک نیازمند تعداد مشخص و معینی از مدارک است. متقاضی کارت اعتباری اقتصاد نوین در صورت داشتن شرایط مشخص شده، می‌تواند اقدام به اخذ و دریافت کارت اعتباری نماید. شرایط دریافت کارت اعتباری اقتصاد نوین به شرح زیر است:

1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران

2. داشتن حداقل ۱۸ سال سن

3. دارا بودن یکی از انواع سپرده‌های قرض الحسنه، جاری، پس انداز، سرمایه‌گذاری در بانک اقتصاد نوین

4. نداشتن سوء سابقه مالی از قبل چک برگشتی و معوقات بانکی

5. نداشتن سابقه در خصوص دریافت کارت اعتباری از سایر موسسات مالی تا سقف اعتباری تعیین شده

سخن پایانی

به نظر می‌رسد آنچه که در مورد کارت اعتباری گفته شد، در صورت استفاده مناسب از سوی دارنده‌ی کارت می‌تواند علاوه بر افزایش قدرت خرید او، پشتوانه‌ی محدود مالی برای خرید کالا و امکانات او به صورت روزانه هم باشد. داشتن اعتبار معین به دارنده‌ی کارت این امکان را می‌دهد که بدون داشتن نقدینگی کافی اقدام به خرید نماید. او به این ترتیب خود را ملزم به باز پرداخت برداشتی از کارت اعتباری خود طی اقساط معین و مشخص می‌نماید. به صورت کلی کارت اعتباری اقتصاد نوین که با توجه به اعتبارسنجی یانک برای شخص صادر می‌شود به او این امکان را می‌دهد که از آن برای تامین مخارج و هزینه‌های زندگی خود استفاده نماید.


تاریخ انتشار
1400-02-25