مصاحبه‌ با خانم خان احمدی عضو هیئت مدیره صدرآوین

مصاحبه‌ با خانم خان احمدی عضو هیئت مدیره صدرآوین

1396/06/17

سرکار خانم خان احمدی عضو هیئت مدیره صدرآوین:
صدرآوین اعتماد سرمایه گذار، استارتاپ و فرابورس را جلب خواهد کرد.


در راستای آشنایی با یکی دیگر از اعضای خانواده نوین به سراغ سرکار خانم خان احمدی از اعضای هیئت مدیره شرکت صدرآوین رفتیم و گفتگویی کوتاه با ایشان انجام دادیم که در ادامه مطالعه می‌فرمایید:

- لطفا یک معرفی مختصر از خودتان بفرمایید.
من فاطمه خان احمدی هستم .کارشناس ارشد مالی از دانشگاه تهران هستم در سال 1389 فارغ التحصیل شدم.
از سال 86 با حضور در شرکت مشاوره مدیریت به صورت پاره وقت وارد بازار کار شدم و از سال 89 وارد مجموعه تامین سرمایه نوین بخش مدیریت تامین مالی و ریسک شدم و از 94 تا کنون با عنوان مدیر مهندسی مالی و ریسک در تامین سرمایه نوین مشغول به کار هستم.

-تامین سرمایه نوین اساسا چه هدفی رو دنبال میکند و در مورد نحوه به وجود آمدن صدرآوین و اهداف آن کمی توضیح دهید.
تامین سرمایه وظیفه سرمایه گذاری را بر عهده دارد و از خیلی جهات شبیه بانک عمل میکند با این تفاوت که بر خلاف بانک سرمایه را از بازار جمع آوری میکند . در مجموعه ما دو بخش وجود دارد "تامین مالی " و "مهندسی مالی" به این صورت که بخش تامیل مالی مربوط به سرمایه گذاری های روتین میباشد و مهندسی مالی به فرآیندهای نو و جدید میپردازد.
صدرآوین یک "صندوق سرمایه گذاری جسورانه " است . صدرآوین این قابلیت را دارد که فعالیت های خود را از محدودیت های معمول در بین صندوق ها رها کند و در واقع در بخش های مختلف امکان سرمایه گذاری کند گاهی ممکن است مثل یک شتاب دهنده عمل کند و گاهی به عنوان یک سرمایه گذار با استارتاپی که شاید دو سال از فعالیتش میگذرد همکاری کند.

- رسالت و مسئولیت صدرآوین را در قبال سرمایه گذاران ، سیستم بانکی و استارتاپ ها چیست؟
هر تامین سرمایه ای که بخواهد در این حوزه تاسیس صندوق فعالیت کند باید مجوز های لازم را از فرابورس تهیه کند و ما مسئولیتی که برای خودمان قائل هستیم این است که حرکت مثبتی در حوزه استارتاپ برای کشور انجام دهیم و توقع ما این است که اولا چون سرمایه گذاری ما به صورت خرید سهم استارتاپ است ما سهم را با ارزش منصفانه خریداری میکنیم و دوما این که این صندوق یک عمر مشخص دارد و در زمان مشخصی استارتاپ باید از این صندوق خارج شوند و ما با فروش سهم میتوانیم سرمایه ی سرمایه گذار را بازگردانیم ضمن اینکه برای خروج از صندوق هم اولویت واگذاری سهام قبل از ارائه به عموم را برای همان استارتاپ قائل هستیم چون بدیهی است که استارتاپ در زمان ورود به صندوق سرمایه ای نداشته اما قطعا بعد از چند سال میتواند سهام استارتاپ خود را در اختیار داشته باشد البته ما منکر سرمایه گذاری نیستیم اما انصافا نمیخواهیم عرصه بر استارتاپ تنگ شود.

- به عنوان آخرین سئوال چشم انداز صدرآوین را در دو برهه آینده دور و آینده نزدیک چگونه میبینید؟
در آینده نزدیک ما با استفاده از دانش فنی که در پرداخت نوین موجود است و با دانش مالی و توانایی های اقتصادی که در صدرآوین وجود دارد تلاش خود را میکنیم که پروژه هایی با ریسک پایینتر را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم و در نهایت برای چشم انداز دورتر میخواهیم قبل از پایان عمر هفت ساله صدرآوین بتوانیم یک صندوق بزرگتر تاسیس کنیم . چون با برنامه ریزی درست میخواهیم اعتماد بین صندوق ، فرابورس و سرمایه گذار ایجاد کرده و صدرآوین را به عنوان یک تجربه موفق معرفی کنیم.

- حرف آخر؟
امیدوارم صدرآوین بستری ایجاد کند تا جوان های با استعداد کشورمان به دلیل عدم وجود سرمایه گذار از کشور خارج نشوند و این هدف نهایی ماست.
- از وقتی که به من دادید ممنونم.
من از شما و مدیران محترم پرداخت نوین ممنونم.